style="position:absolute;left:421px;top:2009px;border-width:0;z-index:250">
dmc@dmcfreight.com
Tel: + 90 216 340 84 16
kapalı vagon - G tipi
kapalı vagon - G tipi
kayar duvarlı kapalı vagon - H tipi
kayar duvarlı kapalı vagon - H tipi
üstü açık vagon - E tipi
üstü açık vagon - E tipi
platform yük vagonu - K,S,R tipi
platform yük vagonu - K,S,R tipi
düşük tabanlı açık vagon
düşük tabanlı açık vagon
konteyner vagonu
konteyner vagonu
sarnıç vagon (tank vagon)
sarnıç vagon (tank vagon)
tahıl vagonu
tahıl vagonu
özel tip yük vagonu
özel tip yük vagonu
İHRACAT , İTHALAT , TRANSİT  DEMİRYOLU
KONVANSİYONEL VAGON TAŞIMACILIĞI

Yükün konteyner gibi ekipman kullanmadan Vagon içinde Münferit veya Blok Tren ile istasyondan istasyona taşınması şeklidir.

DMC Uluslararası Nakliyat, Türkiye ile Avrupa Ülkeleri, Asya Ülkeleri arasında Konvansiyonel Demiryolu Taşımacılığı yapmaktadır.

Yük cinsine, ağırlık ve ölçüsüne göre Kapalı vagonlar, Üstü açık (open top) vagonlar, Platform vagonlar, Sarnıç vagonlar, Silo vagonlar ve özel tip vagonlar kullanılmaktadır.

Yük vagonu çeşitleri :
KAZAKİSTAN
ÖZBEKİSTAN
KIRGIZİSTAN
TÜRKMENİSTAN
TACİKİSTAN
GÜRCİSTAN
AZERBEYCAN
AFGANİSTAN
PAKİSTAN
Gürcistan Batum veya Poti'ye tır veya konteyner ile gönderdiğimiz yükleri vagonlara aktarıp Gürcistan - Azerbeycan üzeri Alat limanından feribot ile Hazar Denizini geçerek Türkmenbaşı veya Aktau limanları üzeri tüm istasyonlara taşıma yapıyoruz. (Alma ata, Astana, Taşkent, Bişkek, Aşgabat, Duşanbe, Mezarı Şerif, İslamabad vs. Özellikle Kazakistan, Özbekistan ve Kırgızistan da önemli fiyat avantajı sağlanmaktadır. Kars Tiflis demiryolu projesi ile de Türkiye'den TCDD vagonları ile çıkış yaparak Gürcistan'da CIS vagonlarına aktarıp aynı güzergahtan taşıma yapabiliyoruz.
Rusya Kavkaz limanından Bulgaristan Varna limanına getirdiğimiz Rus vagonlarını boş olarak Kapıkule, Çorlu, Çerkezköy, Halkalı gibi Trakya'daki açık istasyonlara çektiriyoruz. Buralarda yüklediğimiz vagonları aynı güzergahtan Varna üzeri feribot ile Rusya Kavkaz limanına, oradan da tüm CIS deki (Bağımsız Devletler Topluluğu) istasyonlara gönderiyoruz. Özellikle  Rusya Kazakistan, Özbekistan ve Kırgızistan da önemli fiyat avantajı sağlanmaktadır.
Ayrıca konteyner ile Novorossisk ve diğer Rus limanlarına taşıyarak orada Rus vagonlarına aktarıp taşıma yapıyoruz. Bazı bölgelere bu şekilde fiyat avantajı olmaktadır.

Avrupa ile CIS ülkeleri arasında da demiryolu taşımaları organize ediyoruz. Ray genişliği farkı sebebiyle Avrupa vagonları Türk ve İran vagonları da dahil CIS taşımalarında belirli bir sınır istasyonuna kadar gidebiliyor. Buralarda vagondan vagona aktarma yapılması gerekiyor. Bu istasyonların genelinde veya sınır ötesinde aks (buji-boji-bogie) değiştirme imkanı da bulunuyor. Ancak sadece CIS vagonlarının aksları değişerek Avrupa içerisinde bazı bölgelere sevk edilebilmesi mümkün olabiliyor. Bu aktarma veya aks değişim noktaları genel olarak : Brest, Chop, Ungeny, Varna, Saraks

İran ve İran dışında Ortadoğu^'da Suriye ve Irak'a da demiryolu ile taşıma mümkündür. Şu an kapalıdır. Ancak Nusaybin'e kadar vagon ile taşıyıp oradan tır ile Irak'a çekmek özellikle yüksek tonajlı yükler için cazip olmaktadır.
RUSYA
UKRAYNA
MOLDOVA
BEYAZ RUSYA
LETONYA
LİTVANYA
ESTONYA
İRAN
IRAK
SURİYE
BOSNA HERSEK
BULGARİSTAN
SIRBİSTAN
HIRVATİSTAN
MAKEDONYA
KOSOVA
KARADAĞ
YUNANİSTAN
ARNAVUTLUK
ROMANYA
AVUSTURYA
ALMANYA
MACARİSTAN
ÇEKYA
SLOVAKYA
POLONYA
İran'dan Vana getirdiğimiz CIS vagonları ile İran üzerinden tüm CIS ülkelerine aktarmasız taşıma yapıyoruz. CIS vagonları Van gölünden şimdilik feribotla geçememektedir. Adana , Mersin , Gaziantep , Kayseri , Konya , Ankara, Çerkezköy gibi Anadolu ve Trakya'daki ihracata açık istasyonlardan TCDD vagonları ile Van gölünü feribot ile geçerek İran üzerinden İran'da veya Saraks / Türkmenistan'da CIS vagonlarına aktarma yaparak tüm CIS ülkelerine taşıma yapıyoruz.  Ayrıca yeni bir proje çalışması ile Pakistan'a ve ayrıca Afganistan'ada bu şekilde taşıma yapmak mümkün olmaktadır.
İHRACAT VE İTHALATA AÇIK İSTASYONLAR

Türkiye de yükleme ve boşaltma yapılacak istasyonlar gümrüklemeye uygun, ihracat ve ithalata açık olmalıdır. Açık değilse gümrük ve formaliteler güzergahta taşınan yük için ihtisası bulunan bir gümrük ofisinin bulunduğu başka bir istasyonda yapılabilir.

Bulunduğunuz yerde demiryolu istasyonu yoksa, belirli bir istasyona kadar veya istasyondan kamyon ile lokal taşıma yaparak vagon taşıması kullanılabilir.

Örneğin Bursa'da veya Antalya'daki bir yük İstanbul Halkalı istasyonu üzerinden vagonla Avrupa'ya taşınabilir.

BLOK TREN TAŞIMACILIĞI  -  TAM TREN

Blok tren ile yüksek tonajlı yükler için oldukça önemli avantajlar sağlanmaktadır. Güzergahtaki ülkenin taşıma kapasitesi, tren uzunluğu gibi parametrelerine göre çok ucuz navlunlar uygulanmaktadır. Demiryolunun gerçek avantajı bu şekilde çıkmaktadır. Vagon daraları ile birlikte yükün brüt ağırlığı arttıkça beher tren için belirlenen navlunlar demiryolunu büyük miktarlı, ağır ve devamlılığı olan yükler için oldukça uygun yapmaktadır. Ülkesine göre, brüt ağırlık (yük ve daralar) 950 ile 1600 ton arası olduğunda blok tren statüsünde taşınabilmektedir. Bunun için güzergâhtaki tüm demiryolları ile sözleşme yapılması gerekmektedir. DMC olarak kendimiz ve acentelerimiz ile birlikte bu sözleşmeleri yaparak çok uygun blok tren fiyatları verebilmekteyiz.
Türkiye'de ihracat ve ithalata açık tüm istasyonlar ile Avrupa ülkeleri arasında vagon taşımacılığı yapıyoruz. Münferit tek tek, grup halde veya tam tren, blok tren yaparak demiryolu taşımacılığı yapıyoruz. Fiyatlar özellikle Avrupa'da limanlara uzak iç bölgelerde cazip olmaktadır. Büyük tonajlı yükleri blok tren ile oldukça ekonomik fiyatlara taşıyoruz. Ambalajlı, sıvı, dökme, ağır tonajlı, hacimli değişik yük tiplerine göre özel ve uygun vagon sağlayabiliyoruz veya kiralayabiliyoruz.

Fiyatlar vagona , trene yüklenecek malın Gümrük tarife istatistik pozisyon numarası (GTİP - HS code - NHM code), brüt ağırlığı, çıkış ve varış istasyonu ile kullanılacak güzergaha göre hesaplanmaktadır.

Uluslar arası demiryolu taşımacılığı devletlerarası anlaşmalara göre (COTİF) yürütülmektedir. Devlet Demiryollarının güvencesindedir. Fiyatlar TEA tarifesine ve kullanılacak operatör tarifelerine göre belirlenmektedir. Taşıma belgesi olarak CIM belgesi kullanılmaktadır.


Kapıkule sınır garı ve Bulgaristan Svilengrad Iztok üzeri Dragoman/Dimitrovgrad güzergahından Sırbistan, Hırvatistan, Bosna Hersek gibi ülkelere, daha ilerisinde Macaristan, Avusturya gibi Avrupa ülkelerine ulaşılırken , Svilengrad Iztok  Russe/Girgiu üzerinden Romanya, Moldova gibi ülkelere vagon ile ulaşım sağlanabilmektedir. Moldova'da Avrupa vagonlarından Moldova veya Ukrayna vagonlarına aktarma yapılarak ilerideki CIS bölgesine ulaşım sağlanmaktadır. Hafif yükler veya ebat olarak tıra göre uzun olan yükler için uygun olabilmektedir.

Uzunköprü sınır garı ve Phytion üzeri Yunanistan ve Makedonya'ya veya tersi taşımalar yapılabilmektedir.
DEMİRYOLU TAŞIMACILIĞI (TREN TAŞIMACILIĞI)

1 - KONVANSİYONEL VAGON TAŞIMACILIĞI    2 - INTERMODAL KONTEYNER TAŞIMACILIĞI
İSTANBUL HALKALI DEMİRYOLU LOJİSTİK TERMİNALİ İLE AVRUPA ARASI TREN SEFERLERİ :

İstanbul Halkalı lojistik terminali ile Avrupa arası konteynerler ile İhracat ve İthalat yüklerinizi taşıyoruz. İç nakliye lokal taşımaları tır ile yaparak yükünüzü kapıdan kapıya taşıyoruz. Özellikle 45' HC tipi konteyner tır ebatlarına yakın olması ve tırdan bazı bölgelerde daha fazla tonaj yüklenebilmesi açısından avantajlar sağlamaktadır.
INTERMODAL KONTEYNER TAŞIMACILIĞI
KOMBİNE KONTEYNER TAŞIMACILIĞI  -  COMBINED CONTAINER TRANSPORTATION

Yükün, konteynere yüklenip ön çekiş ve varış teslimin konteyner dorseli tırla yapıldığı ana taşıma olarak tren ve/veya gemi kullanıldığı taşıma şeklidir.

İstasyon veya terminallere tır ile getirilen konteynerler platform konteyner vagonlarına yüklenir. Uzun mesafeyi tren ile kat ettikten sonra, varış istasyon veya terminalinde indirilen konteynerler yine tır üzerinde kapı teslimi yapılır. Avrupa'da kullanılan sistemde konteynerler belli toplama terminallerinden varış yerlerine tren değişikliği ile sevk edilir.

DMC FREIGHT , Türkiye ile Avrupa Ülkeleri ve Rusya, Kazakistan gibi BDT ülkeleri arasında intermodal konteyner taşıma hizmeti vermektedir.

Destinasyona, yük cinsine ve ekipman durumuna göre 45', 40', 30' ve 20' DC ve HC tip konteynerler kullanılmaktadır. Taşıma kapasiteleri ülkelerin karayolu ve demiryolu taşıma sınırlarına göre belirlenmektedir. Ayrıca tank konteyner ve özel tip silo, flat, açık veya kapalı konteyner temini, kiralanması ve taşınması hizmeti verilmektedir.
İSTANBUL , İZMİR , MERSİN LİMANLARINDAN RUSYA NOVOROSSISK LİMANI, UKRAYNA ILICHEVSK LİMANI, GÜRCİSTAN POTİ LİMANI ÜZERİ CIS'DE İÇ BÖLGELERE DENİZ  DEMİRYOLU KONTEYNER TAŞIMA 

Tır, Gemi ve Tren potansiyelini birlikte kullanarak, belirtilen güzergahlarda Almaata , Astana , Taşkent , Bişkek, Moskova gibi büyük potansiyeli olan destinasyonlara SOC veya COC 20' ve 40' DC / HC ile taşıma gerçekleştiriyoruz.
İSTANBUL  ALMA ATA KONTEYNER BLOK TRENİ

TCDD ile İran, Türkmenistan, Özbekistan ve Kazakistan Demiryolları arasında yapılan protokole göre oluşturulan indirimli tarifeler kullanılarak, bu güzergahtaki konteyner taşımalarına açık yakın istasyonlara SOC (Sahibine ait konteyner) veya COC (Taşıyıcıya ait konteyner) ile taşımalar gerçekleştirebiliyoruz.
ÇIKIŞ TERMİNALİ : HALKALI

AVUSTURYA ÜZERİ VARIŞ ÜLKELERİ :

AVUSTURYA
ALMANYA
HOLLANDA
MACARİSTAN
ÇEKYA
SLOVAKYA
POLONYA
İSVİÇRE
BELÇİKA
İTALYA

KULLANILAN KONTEYNER TİPİ : 45' HC BOX TİPİ

GENEL İÇ ÖLÇÜLER : 13, 5 M X 2,4 M X 2,6 M
DMC ULUSLARARASI NAKLİYAT TİCARET
LİMİTED ŞİRKETİ
© 2017 COPYRIGHT IS RESERVED
İLETİŞİM
DMC ULUSLARARASI NAKLİYAT TİCARET LTD. ŞTİ.

Uzunçayır Caddesi, Konak iş merkezi, A Blok, No:30 D.49
Hasanpaşa Kadıköy İstanbul Türkiye
Tel: + 90 216 340 84 16
Fax: + 90 216 340 84 26

Mail: dmc@dmcfreight.com