style="position:absolute;left:441px;top:967px;border-width:0;z-index:250">
 
dmc@dmcfreight.com
Tel: + 90 216 340 84 16
Basında DMC FREIGHT

BASIN - MEDYA

EKONOMİ AJANDASI
DMC uluslararası nakliyattan bir ilk

DMC uluslararası nakliyat, olarak demiryolu ile patlayıcı madde taşıması yaptıklarını belirten.. Şirket sahibi Mesut Çalışkan, Lojistik sektöründe 'dmcfreight' markasıyla uluslararası taşımacılık alanında faaliyet gösteren DMC Uluslararası Nakliyat  belki de Türkiye'de ilk olarak, otoyol inşaat çalışmalarında kullanılan patlayıcıların ihracat taşımacılığını demiryolu ile gerçekleştirdiklerini belirtti.
Mesut Çalışkan, "Tehlikeli madde taşımacılığı, özellikle patlayıcı özellikteki madde taşımacılığı, tehlikesinin dışında özel izinleri, yüklemesi, boşaltması, korumasıyla çok zordur. Ama tecrübemizle bir ilki başardık ve ilk parti ürünleri uygun şekilde alıcıya teslim ettik ve sevkiyatlar devam etmektedir." diyor. RID sınıfına giren ürünleri Demiryoluyla taşıyabildiklerini belirten Mesut Çalışkan, Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden özel sarnıç vagonlar ile blok tren oluşturarak sıvı kimyasal madde taşıdıklarını belirtiyor. Tek seferde ortalama 750 ton sıvı kimyasal maddeyi blok trenler ile taşımanın mümkün olduğunu ve blok tren olduğunda taşıma sürelerinin de oldukça kısaldığını söylüyor.
Uluslararası Demiryolu, Denizyolu ve Proje taşımacılığı yapan DMC Uluslararası Nakliyat, Demiryoluyla her türlü katı-sıvı, dökme-paketli ürüne uygun tipte kapalı, üstü açık, platform, sarnıç vagonları kullanarak; Denizyoluyla konteyner ve açık yük gemileri kullanarak, ihracat, ithalat, transit taşımalar gerçekleştiriyor.

DMC Uluslararası Nakliyat daha çok Türkiye ile Avrupa ve Orta Asya ülkeleri arasında demiryolu konvansiyonel vagon ve kombine konteyner taşımacılığı, Türkiye ile Avrupa, Asya ve Afrika ülkeleri  arasında proje, denizyolu konteyner ve açık yük taşımacılığı yapıyor. Avrupa ile Rusya ve Orta Asya ülkeleri arasında demiryolu vagon, konteyner taşımaları ve proje taşımaları da organize ediyoruz,dedi.
Ekonomi Ajandası

ORIJİNAL LİNK : http://www.ekonomiajandasi.com/dmc-uluslararasi-nakliyattan-bir-ilk/24534


...........................................................................................................................

İHRACAT DERGİSİ

Tehlikeli Madde Taşımacılığını Demiryoluyla Yaptı
DMC Uluslararası Nakliyat, lojistik sektöründe 'dmcfreight' markasıyla uluslararası taşımacılık alanında faaliyet gösteriyor

2012 yılında demiryolu konvansiyonel vagon ile Avrupa yönünde ihracat olarak patlayıcı madde taşıdıklarını ve bunu n Türkiye için bir ilk olabileceğini söyleyen Firma Sahibi Mesut Çalışkan, Tehlikeli madde taşımacılığı, özellikle patlayıcı özellikteki madde taşımacılığı tehlikesinin dışında özel izinleri, yüklemesi, boşaltması, koruması ile çok zordur. Ama tecrübemizle bir ilki başardık ve ürünleri uygun şekilde alıcıya teslim ettik" dedi.

Türkiye ile Avrupa ve Orta Asya ülkeleri arasında Demiryolu konvansiyonel vagon ve kombine konteyner taşımacılığı, Türkiye ile Avrupa, Asya ve Afrika ülkeleri arasında proje, denizyolu konteyner ve açık yük taşımacılığı yapan  firma, Türkiye ile bağlantısız olarak Avrupa ile Rusya ve Orta Asya ülkeleri arasında demiryolu vagon, konteyner taşımaları ve proje taşımaları da organize ediyor.

DMC Uluslararası Nakliyat, özellikle demiryoluyla Bosna Hersek, Sırbistan, Hırvatistan, Bulgaristan, Makedonya gibi ülkelerden blok trenlerle Çorlu ve Halkalı istasyonlarına çeşitli demir çelik ürünleri, kimyasal ürünler, kağıt, orman ürünleri getiriyor. Bu ülkeler ve diğer yakın ülkelere ihracat gönderilerinin olduğundan bahseden Firma Sahibi Mesut Çalışkan, "Bu bölgelerde demiryolunun önemli oranda navlun avantajı oluyor. Bunun dışında Rusya ve Kazakistan, Özbekistan, Kırgızistan gibi Orta Asya ülkelerine Demiryolu vagon ve konteyner ile yoğun taşımalarımız oluyor. 2012 yılında belki de Türkiye'de bir ilk olarak demiryolu konvansiyonel vagon ile Avrupa yönünde ihracat olarak patlayıcı madde taşıdık. Tehlikeli madde taşımacılığı, özellikle patlayıcı özellikteki madde taşımacılığı tehlikesinin dışında özel izinleri, yüklemesi, boşaltması, koruması ile çok zordur. Ama tecrübemizle bir ilki başardık ve ürünleri uygun şekilde alıcıya teslim ettik" dedi.

Geçtiğimiz yılın Avrupa'da kriz yılı olduğunu ifade eden DMC Uluslararası Nakliyat'ın Firma Sahibi Mesut Çalışkan, "Kriz, en çok komşumuz Yunanistan'ı etkiledi. Ayrıca Arap baharı ve en son Suriye'de iç savaş başladı. Irak hala istikrara tam olarak kavuşamadı. İran'a uluslararası ambargo konuldu.  Bu ülkeler Türkiye'nin ticaretinde çok önemli rol oynayan ülkeler.  Çoğu komşumuz deniz yolu ve demiryolu bağlantımız olan ülkeler. Buralardaki sorunlar elbette bizi olumsuz etkiliyor" dedi.

Demiryolunda TCDD'nin yaptığı bazı yol çalışmaları sebebiyle çeşitli demiryolu güzergâhları kapatıldığına değinen Çalışkan, "Özellikle Avrupa ile Anadolu arasında demiryolu taşıma bağlantısı hızlı tren yol çalışmaları sebebiyle kesilmiş durumda. Ayrıca bazı çevre ülkelerde demiryolu bakım onarım çalışmaları sebebiyle bazı yollar kapatıldı. Farklı ve uzun güzergah kullanmak zorunda kaldık. Bunlar bizim için sıkıntı oluşturdu. Ancak tüm bu olumsuzluklara rağmen geçtiğimiz yıl bizim için iyi bir yıl oldu" diye konuştu.

Yeni yılda benzer uluslararası ekonomik ve siyasi gelişmeler olacağını öngören Çalışkan, "Avrupa'daki kriz bitmiş değil. Suriye'deki durum hala devam ediyor. Irak'ta karışıklıklar sürüyor. İran'a uluslararası ambargo devam ediyor. İran bizim için özellikle transit açıdan çok önemli bir ülke. Olumlu gelişmeler de var. Rusya ve Orta Asya pazarı genişliyor. Bu ülkelerle Türkiye arasındaki ticaret artıyor. Ayrıca Balkan ülkelerinde istikrarla beraber önemli gelişmeler var. Bu bölgeler bizim için çok önemli. Bu bölgelerle ticaretin artması bizim de taşımalarımızı olumlu etkileyecektir" dedi.

TCDD'nin Marmara denizinde faaliyete sokacağı vagon feribotu ve Van gölü için yapılmakta olan yeni vagon feribotunun biran önce sefere başlamasını beklediklerini belirten Çalışkan, "Elbette önümüzdeki yıllarda inşaatı devam eden Marmaray projesinin açılması demiryolu açısından devrim olacaktır. Şu anda buralarda sıkıntılar var. Bunlara rağmen yeni yıl hedefimiz taşıma miktarında 2012'nin üzerine çıkmak olacaktır" diye konuştu.

Faaliyet bölgelerinin oldukça geniş olduğunu belirten Çalışkan,  "Türkiye'nin tamamından her türlü ürünün Avrupa, Asya ve Afrika'da alıcının kapısına teslim edecek şekilde ve tam tersi bir organizasyon için güçlü bilgi, birikim, imkân ve acente ağına sahibiz. Orta Asya ülkeleri bizim için önemli pazarlar. Ayrıca Afganistan taşımalarımızı arttırmayı planlıyoruz. Yeni proje olarak Ukrayna ve İran arasında Ukraynalı bir firma ile birlikte Türkiye üzerinden konteyner hattı kurma planımız var. Bunun fizibilitesini çıkarıyoruz. Uygun olursa bu konuda önemli yatırımlar yapılacak" dedi.

Her sektör ile çalışabildiklerini söyleyen Çalışkan, müşterilerinin arasında daha çok demir çelik, kimya, temizlik ürünleri, orman ürünleri, tarım, gıda ve inşaat sektöründe faaliyet gösteren firmaların bulunduğunu ifade etti.

İhracat dergisi

ORİJİNAL LİNK : http://ihracat.info.tr/tehlike-madde-tasimaciligini-demiryoluyla-yapti-10262h
DMC ULUSLARARASI NAKLİYAT TİCARET
LİMİTED ŞİRKETİ
© 2017 COPYRIGHT IS RESERVED
İLETİŞİM
DMC ULUSLARARASI NAKLİYAT TİCARET LTD. ŞTİ.

Uzunçayır Caddesi, Konak iş merkezi, A Blok, No:30 D.49
Hasanpaşa Kadıköy İstanbul Türkiye
Tel: + 90 216 340 84 16
Fax: + 90 216 340 84 26

Mail: dmc@dmcfreight.com